19 Nisan 2019
Reklam Alanı
Milli Ağaçlandırma Seferberliği ( 27.04.2008 )

Türkiye topoğrafik yapısı, iklimi, uygulanan yanlış tarım yöntemleri, aşırı mera ve orman tahribatı nedeniyle yüksek düzeyde erezyona maruz kalan ülkeler arasındadır. 

Bu nedenle ülkemizin kaynaklarını seferber ederek çalışmalara hız verilmesi mecburiyeti bulunmaktadır. Bu kapsamda “Milli Ağaçlandırma Seferberliği Planı”yla yurt çapında kamu kurum ve kuruluşları ile toplumun bütün kesimlerinin koordineli bir şekilde çalışmaları öngörülüyor. 

Bu planla tüm Türkiye’de 2008-2012 yılları arasında 2 milyon 300 bin hektar alanda ağaçlandırma ve rehabilitasyon yapılacak. 

Eskişehir İl Çevre ve Orman Müdürlüğünce ilimizde 2007 yılında 1700 hektar sahada ağaçlandırma ve rehabilitasyon çalışması yapılarak 2.2 milyon adet fidan dikildi. İl Çevre ve Orman Müdürü Mehmet Karakaya tüm Eskişehirlileri “Milli Ağaçlandırma Seferberliği” kampanyasına davet ederek “Sivil Toplum Kuruluşları duyarlı olmalı, Eskişehirlilerin bizi mahçup etmeyeceklerini umuyorum. Kentimiz fidan yetiştiriciliği konusunda önemli bir yere sahip olacak” dedi. Fidanlık Şube Müdiresi Belkıs Dinç’in de yoğun çabalarıyla ivme kazanan bu kampanya gelecek nesiller için yeşil bir umut vaat ediyor.

 

Bu sayfa 2041 kez görüntülendi.
Reklam Alanı
Mail Listesi
Derneğimiz ve web sitemiz ile ilgili değişikliklerden haberdar olmak istiyorsanız e-mail adresinizi mail listemize eklemeniz yeterli.


  İzci Sözleri  
 
İzcilik bir yaşam biçimidir.
Anasayfa | Fotoğraf Galerisi | İletişim
Web Tasarım  Web Tasarım © 2005