19 Nisan 2019
Reklam Alanı
TÜRKİYE’NİN BAŞI SAĞOLSUN ( 29.03.2009 )
BBP Genel Merkezi önündeki açıklamasına "Türkler, Müslümanlar, Milliyetçiler, Ülkücüler, Alperenler diye başlayan Topçu, "Liderimiz, başkanımız, kardeşimiz, başbakanımız Yazıcıoğlu ile birlikte son yolculuğuna çıktığı isimler Rahmet-i Rahman'a kavuşmuştur. Tüm sevenlerinin başı sağ olsun." dedi.
 

Topçu, Yazıcıoğlu ile son nefesini beraber verdiği kişileri üç gündür zor hava şartlarına rağmen hayatları pahasına arayan asker, polis, ülküdaş, devlet , millet ve Kahramanmaraş halkına da teşekkür etti. Topçu'nun "Genel Başkanımız ebediyen yaşayacaktır. Muhammed Mustafa'ya; Ebubekir'e, Ömer'e, Osman'a, Ali'ye, Hasan'a, Hüseyin'e, Selahaddin Eyubi'ye, Fatih'e komşu olacaktır." sözlerine hep bir ağızdan amin sesleri yükseldi.

 

BBP mensupları olarak Yazıcıoğlu'nun emanetine ona yakışır şekilde sahipleneceklerini dile getiren Yaşar Topçu, "Genel Başkanımız rahmetli oldu, beraberindekilerle birlikte şehit olmuşlardır." inşallah şeklinde sözlerini tamamladı.

 

Yaşar Topçu, Yazıcıoğlu'nun cenaze töreniyle ilgili açıklamayı daha sonra yapacaklarını söyledi. Topçu'nun açıklamasının ardından hayatını kaybedenlerin ruhuna Yasin okundu. Partililer ise acı haberin açıklanmasının ardından tekbirler getirdi.

Cumhurbaşkanı Gül: Yiğit bir Anadolu çocuğunu kaybettik 

 

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, "Milletimiz çok değerli bir evladını kaybetmiştir" dedi.

 

BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ve 5 arkadaşının hayatını kaybettiğini söyleyen Gül, BBP Genel Merkezi'ni ziyaretinde yaptığı açıklamada, "Ölenlerin tüm yakınlarına başsağlığı diliyorum" diye konuştu.

 

Cumhurbaşkanı Gül şöyle devam etti:
 

“Maalesef Sayın Muhsin Yazıcıoğlu’nu ve beraberindekileri kaybettik. Yarım saat öncesine kadar bir mucize beklentisi olur mu diye bekledik. Millet olarak acımız büyüktür.Muhsin Yazıcıoğlu sadece siyasi bir adam değil ayrıca yiğit bir Anadolu çocuğu olarak bilinmiştir. Ben de öyle bilmişimdir uzun dönem arkadaşlığımız olmuştur. Türk milleti değerli bir evladını kaybetmiştir. Bütün ailesine akrabalarına bütün hayatını kaybedenlere şuandan itibaren yapılacak şey üzüntülerini paylaşmaktır. Milletimizin kaybı büyüktür. Görüldüğü gibi herkesin kendini ne kadar çok sevdiğini açıkça gösterdiği bir gündeyiz. Böyle insanlar azdır. Kader böyle tecelli etmiştir. Kendisine bütün milletim adına başsağlığı diliyorum."
 

MUHSİN YAZICIOĞLU KİMDİR?

 

Muhsin Yazıcıoğlu, 1954 yılında Sivas'ın Sarkışla ilçesi Elmalı Köyü'nde bir çiftçi ailesinin oğlu olarak doğdu. İlk ve orta öğrenimini Şarkışla'da yaptı.

 

Yüksek öğrenimini yapmak üzere 1972'de Ankara'ya geldi. Üniversite tahsilini, Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi'nde tamamladı.

 

1968'de cemiyet (dernek) çalışmalarına başladı. Şarkışla'da Genç Ülkücüler Hareketi'ne katildi. Ankara'ya geldikten sonra ise, Ülkü Ocakları Genel Merkezi'nde görev yapmaya başladı. Sırasıyla; Ülkü Ocakları Genel Başkan Yardımcılığı ve Ülkü Ocakları Genel Başkanlığı yaptı. (1977-78).

 

 

1978'de faaliyete geçen Ülkücü Gençlik Derneği'nin kurucu Genel Başkanı oldu. 1980 yılına kadar MHP'de Genel Başkan Müşavirliği görevinde bulundu. 12 Eylül 1980'de yapılan askeri darbenin ardından, MHP ve Ülkücü Kuruluşlar Davası sanığı olarak cezaevine konuldu.

 

5,5 yılı hücrede olmak üzere 7,5 yıl Mamak Cezaevi'nde kalan Muhsin Yazıcıoğlu, 7,5 yıl cezaevinde kaldığı bu davadan herhangi bir ceza almadı.

 

Cezaevinden çıktıktan sonra, mağdur olmuş ülkücülere ve onların ailelerine yardim amacıyla kurulan Sosyal Güvenlik ve Eğitim Vakfı'nın başkanlığını yaptı.1987'de arkadaşları ile birlikte MÇP'de siyasete girdi.

 

MÇP'de Genel Sekreter Yardımcılığı görevinde bulundu.1991 genel seçimlerinde üç partinin oluşturduğu ittifak bünyesinde, milletvekili adayı oldu. "O, inançlarınızı Meclis'e taşıyacak" sloganıyla, Sivas'tan milletvekili seçildi.

 

1992 yılı Temmuz ayında, "içinde bulunduğu partinin siyasi anlayışıyla uyuşamadığı için" bir grup arkadaşı ile birlikte MÇP'den ayrıldı. 29 Ocak 1993 tarihinde Büyük Birlik Partisi kuruldu ve bu partinin Genel Başkanlığına seçildi.

 

24 Aralık 1995'te yapılan erken genel seçimlerde ANAP-BBP ittifakından 20. Dönem Sivas milletvekili olarak, yeniden meclise girdi. 28.02.1996 tarihinde ANAP'tan istifa ederek, BBP'ye döndü.

 

26 Nisan 1998'de yapılan 3. Büyük Kurultay'da, 8 Ekim 2000 tarihinde yapılan 4. Büyük Kurultay'da, 2 Haziran 2002 tarihinde yapılan 1. Olağanüstü Büyük Kurultay'da,20 Temmuz 2003 tarihinde yapılan 5. Olağan Büyük Kurultay'da,30 Nisan 2006 tarihinde yapılan 6. Olağan Büyük Kurultay'ta ve 15 Nisan 2007 2.Olağanüstü Büyük Kurultayda tekrar BBP Genel Başkanlığına seçilmiştir.

 

22 Temmuz Erken Genel seçimlerinde BBP'nin seçimi protesto etmesi sebebiyle partisinden istifa ederek Sivas'tan bağımsız milletvekili adayı olup 23. dönem milletvekiliğine seçilmiştir.

 

Daha sonra BBP'ye katılarak TBMM'de Büyük Birlik Partisi Sivas Milletvekili olarak BBP'yi Meclis'te temsil etmiştir.19 Ağustos'ta yapılmış olan BBP'nin 3.Olağanüstü Büyük kurultayında tekrar Genel Başkan olmuştur.

Bu sayfa 1549 kez görüntülendi.
Reklam Alanı
Mail Listesi
Derneğimiz ve web sitemiz ile ilgili değişikliklerden haberdar olmak istiyorsanız e-mail adresinizi mail listemize eklemeniz yeterli.


  İzci Sözleri  
 
"Para gübre gibidir, yayılmadıkça işe yaramaz." (Bacon)
Anasayfa | Fotoğraf Galerisi | İletişim
Web Tasarım  Web Tasarım © 2005