19 Nisan 2019
Reklam Alanı
Doğanın Direnişi Fotoğraf Yarışması ( 04.04.2009 )

Bugüne dek birçok sivil toplum kuruluşunda aktif gönüllü olarak çalışmış gençlerin oluşturduğu Genç Çevre Girişimi öncülüğünde, bir yaraya parmak basılıyor. İçinde yaşadığımız doğanın çektiği acıları konu alan “Doğanın Direnişi” temalı bir fotoğraf yarışması düzenleniyor.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi (MSGSÜ) İletişim Kulübü de projede ortak paydaş olarak yer alıyor.

Projenin ana sponsorluğunu Motorola üstleniyor.

İFSAK ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi destekliyor…

İstanbul Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği (İFSAK)’nin danışmanlığında ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi (MSGSÜ)’nin destekleriyle hayata geçen yarışma, 15 Eylül 2009 tarihine kadar katılıma açık olacak. Yarışmanın sonuçları, jüri değerlendirmesinin ardından

26 Eylül günü açıklanacak. Sergiler, dia gösterimleri ve gezici sergiler 10 Şubat 2010 tarihine dek devam edecek. Marmaris’te Öztürk Apart Otel’de 3 günlük tatil ve safari-fotoğraf turunun büyük ödül olduğu yarışmada, ayrıca dereceye girenlere birçok hediye dağıtılacak. Genç-Tur’un yurtiçi ve yurtdışı kampları da ödüller arasında yer alıyor.

Yarışmayla ilgili tüm detaylar, projenin resmi internet sayfası olan www.doganindirenisi.org sitesinde yer alıyor.

Sivil Toplum da destekliyor

Birçok medya kuruluşundan basın desteği alan proje, başta çevre örgütleri olmak üzere çeşitli katmanlarda yer alan STK’lar tarafından da destekleniyor. Doğa Derneği, Greenpeace, Habitat için Gençlik, TEMA, TOG, Çekül, Turmepa DenizTemiz, Buğday ve Temiz Dünya destekleyen STK’lar arasında yer alıyor.

YARATICI ATÖLYE  çalışması yapılacak!

Proje yalnızca yarışmadan oluşmuyor. İFSAK’ın katkılarıyla oluşturulacak yaratıcı atölye ortamında, profesyonel eğitmenler amatör gençlerle buluşacak ve ortak çalışmalar yapılacak. En çok beğenilen fotoğraflar MSGSÜ’nün bahar şenlikleri kapsamında sergilenecek. Böylece gençler doğa ile buluşurken fotoğraf sanatının inceliklerini konunun uzmanlarından öğrenebilecekler.

Bugüne dek bir çok kurum, kuruluş ve kişiden destek alan proje, gençlerin doğa sorunları karşısındaki farkındalıklarını artırmayı kendisine misyon ediniyor. Doğaya değer veren tüm gençlerin yarışmaya ve atölyeye katılımı bekleniyor. 

Özgür KAYA

Proje İletişim Planlama Sorumlusu

0539 644 214

ozgur@tumevarim.org

 

 

Bu sayfa 2193 kez görüntülendi.
Reklam Alanı
Mail Listesi
Derneğimiz ve web sitemiz ile ilgili değişikliklerden haberdar olmak istiyorsanız e-mail adresinizi mail listemize eklemeniz yeterli.


  İzci Sözleri  
 
Binlerce kilometre sürecek bir yol, bir tek adımla başlar. (Japon Atasözü)
Anasayfa | Fotoğraf Galerisi | İletişim
Web Tasarım  Web Tasarım © 2005