24 Mayıs 2019
Reklam Alanı
Devrim Arabaları Yeniden Gösterimde ( 25.04.2009 )

Yönetmenliğini Tolga Örnek'in yaptığı Devrim Arabaları filmi geçtiğimiz Ekim ayında vizyona girmiş 150 bin kişi tarafından izlenmişti.

Ekim ayında 71 kopya ile vizyona giren Devrim Arabaları sinema filmi, yeniden gösterime giriyor. Filmin pek çok ödüle aday olması, en iyi müzik, en iyi sanat yönetmeni ve son olarak da 7 başrol erkek oyuncusunun (Taner Birsel, Selçuk Yöntem, Altan Gördüm, Halit Ergenç, Serhat Tutumluer, Ali Düşenkalkar ve Onur Ünsal) Sadri Alışık Ödüllerinde alışılmadık bir şekilde "7 başrol, 7 unutulmaz performans yorumuyla en iyi erkek oyuncu ödülünü almaları, filme olan ilgiyi arttırdı. Devrim Arabaları'na festivallerden de ilgi büyük.Yurtiçinde Ankara Film Festivali'nde En İyi Sanat Yönetmeni Ödülü'nü alan Devrim Arabaları, yurtdışında ise Monaco Film Festivali'ne Açılış Filmi olarak (11-16 Mayıs 2009), Canada Film Festivali'ne ( 19-21 Şubat 2010) ve Milano Film Festivali'ne ( 11-19 Mayıs 2009) davet edildi. Devrim Arabaları' nın yoğun talep üzerine gündeme gelen 2. vizyonu için yeni bir afiş ve yeni bir slogan hazırlandı. " İmkansızı gerçekleştirmek için cesur yürekler gerekir"

(Yeni Şafak)

Detaylı bilgiye ulaşmak için www.devrimarabalari.com

Bu sayfa 2621 kez görüntülendi.
Reklam Alanı
Mail Listesi
Derneğimiz ve web sitemiz ile ilgili değişikliklerden haberdar olmak istiyorsanız e-mail adresinizi mail listemize eklemeniz yeterli.


  İzci Sözleri  
 
İzci, herkese karşı naziktir.
Anasayfa | Fotoğraf Galerisi | İletişim
Web Tasarım  Web Tasarım © 2005