24 Mayıs 2019
Reklam Alanı
Dünyanın en küçük helikopteri ( 26.05.2009 )

Helikopterin toplam ağırlığı yaklaşık 70 kilogram. Dış görünüşten diğer helikopterlerden zayıf kalan GEN H-4 aslında, göründüğü gibi değil. Dünyanın en küçük helikopteri, kendisinin üç misli ağırlığı göklere taşıyabilyor. GEN H-4 birbirinden bağımsız dört motorla çalışıyor. Helikopteri hazırlayan mühendislere göre, bu nitelik GEN H-4 tipli en küçük helikopteri daha güvenli ve emniyetli kılıyor. Acil durumlarda helikopter iki motorla da iniş yapabilme kapasitesine sahip.

"Koltuk Helikopter" olarak nitelenen araç, normal benzin kullanarak, saatte 100 kilometreye kadar hıza ulaşarak, üç bin metre yüksekliğe çıkabiliyor. Koltuk helikopterin direksiyonu ise tıpkı normal motorlu bisiklet gibi. Fakat direkisyonu kullanmak açısından motordan daha kolay.

Dünyanın en küçük helikopterine sahip olmak ekonomik bakımdan çok da pahlı değil. Koltuk helikopterin Rus piyasasındaki fiyatı yaklaşık iki milyon ruble (70 bin dolar).

 

 

(CİHAN) (www.zaman.com.tr)

Bu sayfa 2001 kez görüntülendi.
Reklam Alanı
Mail Listesi
Derneğimiz ve web sitemiz ile ilgili değişikliklerden haberdar olmak istiyorsanız e-mail adresinizi mail listemize eklemeniz yeterli.


  İzci Sözleri  
 
İzci, cesurdur her türlü şartlar içinde neşeli ve güler yüzlüdür.
Anasayfa | Fotoğraf Galerisi | İletişim
Web Tasarım  Web Tasarım © 2005