19 Nisan 2019
Reklam Alanı
GELENEKSEL 5. ÇEVSAD YAZ KAMPI ( 30.07.2009 )

            5. Geleneksel ÇEVSAD Yaz Kampı 19-25 Temmuz 2009 tarihleri arasında Sarıcakaya Havuzlar Mevkii’nde gerçekleştirildi. ÇEVSAD Yaz Kampı’na Eskişehir’den ve çevre illerden yaklaşık 200 izci katıldı. Diğer illerden katılan izcilerimizin yanı sıra Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu (SHÇEK) izcileri de kampımıza katıldılar.

             ÇEVSAD İzcileri kamp boyunca , izcilik ve istasyon çalışmalarında yapılan eğlenceli etkinliklerle gönüllerince eğlendiler. Kamp boyunca balık tutma, havuz, ok atma, ilk yardım, resim, uçurtma, telsiz ve daha bir çok istasyonda, izcilerimiz ilgilendikleri sosyal alanlarla tanışma fırsatı buldular. Ayrıca yapılan ödüllü yarışmalarla izcilerimiz güzel hediyeler kazandılar.

             Gündüz izcilik ve istasyon çalışmaları yapılırken, her zaman ve her yerde eğlenmesini bilen izciler, akşamları da “Kamp Ateşi” programlarında hünerlerini sergileyerek eğlenmeyi ve öğrenmeyi bildiler.

             Kamp Müdürü Tarık CAN, “Yaşayarak öğrenme metodu olan izcilik, kamp boyunca yapılan etkinliklerle izcileri eğlendirmenin yanısıra oyunlar ve yarışmalar esnasında yapılan eğitimlerle de izcilerimizi hayata hazırlayan bir eğitim sistemidir. Bu yüzden tüm vatandaşlarımızdan çocuklarını izcilik çalışmalarına katılması için desteklemesini ve çocuklarını derneğimize göndermesini bekliyoruz. Bizlere hiçbir zaman desteğini esirgemeyen izci ailelerine, izci gönüllülerine ve sponsorlarımıza bu kampın gerçekleşmesine olan katkılarından dolayı teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

 

 

 

 

 

5. ÇEVSAD Yaz Kampına ait daha fazla fotoğrafa ulaşmak için tıklayınız...

 

Bu sayfa 2750 kez görüntülendi.
Reklam Alanı
Mail Listesi
Derneğimiz ve web sitemiz ile ilgili değişikliklerden haberdar olmak istiyorsanız e-mail adresinizi mail listemize eklemeniz yeterli.


  İzci Sözleri  
 
Büyük insanların idealleri, sıradan insanların ise hevesleri vardır. (W. Irving)
Anasayfa | Fotoğraf Galerisi | İletişim
Web Tasarım  Web Tasarım © 2005