24 Şubat 2020
Reklam Alanı
Açık Hava Etkinliklerine Hız Veriyoruz ( 02.04.2013 )

“AÇIK HAVA ETKİNLİKLERİNE HIZ VERECEZ”

Havaların ısınmasıyla birlikte gençlik merkezimiz faaliyetlerini kırlara taşıdı. Gençlik Merkezimiz tarafından organize edilen pikniğe Tepe Gençlik ve Tunalı Çevre Gönüllüleri Derneğinden de katılım sağlandı. İzcilik ile yeni tanışan çocuklarımız hafta sonu hem yeşilliğin tadını çıkardılar hem de açık havada oyuna doydular.

ÇEVSAD Gençlik Merkezi tarafından organize edilen piknik etkinliğinde aynı zamanda izcilik eğitimi de verildi. Aramıza yeni katılan izcilerimiz çadır kurmayı, tekmil vermeyi, intikal halinde yürümeyi öğrendiler. Söylenen izci şarkılarına katılıp oyunlara iştirak ettiler.

30 izci ve 7 liderimizin katıldığı piknik organizasyonunun ardından bir açıklama yapan Gençlik Merkez Müdürümüz Yasin Yücel Havaların ısınmasının faaliyet alanlarını genişlettiğini belirterek, “Ayda bir olmak üzere geniş katılımlı organizasyonlar düzenleyeceğiz. İzcilik bilindiği üzere bir açık hava etkinliğidir. Kış boyunca içeri kapandık.

Faaliyetlerimizi bu piknik ile birlikte dışarı taşıyoruz.  Bütün bir seneyi evde, okulda, ve hatta gençlik merkez binamızda geçiren çocuklarımız dışarıda yapılan etkinliklere büyük ilgi gösteriyorlar. Amacımız birliktelik sağlamak. Bu piknik ile de bunu yapmaya çalıştık” şeklinde konuştu.

Yücel, : “Her şey okul, ders demek değil. Lütfen veliler çocuklarının sosyal yönünü geliştirecek, onlara fiziksel ve ruhsal katkı sağlayacak izcilik faaliyetlerine destek versinler.”dedi.

 

 

 

Bu sayfa 1439 kez görüntülendi.
Reklam Alanı
Mail Listesi
Derneğimiz ve web sitemiz ile ilgili değişikliklerden haberdar olmak istiyorsanız e-mail adresinizi mail listemize eklemeniz yeterli.


  İzci Sözleri  
 
İzci, başkalarına yardımcı ve yararlı olur.
Anasayfa | Fotoğraf Galerisi | İletişim
Web Tasarım  Web Tasarım © 2005