24 Mayıs 2019
Reklam Alanı
İzcilerimiz Çanakkale'de ( 13.05.2015 )

Çevsad İzcileri Çanakkale Deniz Savaşlarının 100. Yılında da Dedelerini yalnız bırakmadı.

Çevsad İzcileri Türkiye İzcilik Federasyonu'nun her yıl 22-25 Nisan 2015 tarihleri arasında düzenlediği ‘Çanakkale Milli Bilinç Kampı'na katıldı.

Çanakkale’nin Gelibolu yarımadasındaki Eceabat ilçesi, Kocadere köyü civarında gerçekleşecek kampa, ülke genelinden yaklaşık 6 bin izcinin katılacağı vurgulandı.

Çanakkale’de gerçekleştirilen “Dedeciğim, ben geldim” temalı Milli Bilinç Kampı’na katılan kalan izcilere, 100 yıl öncesini yaşatmak için sabah namazının hemen öncesinde kamp alanında top sesleri yankılandı. Uykularından top sesleri ve barut kokusuyla uyanan izciler, toplu şekilde sabah namazı kıldı. Ardından 100 yıl önce Çanakkale cephesinde savaşan askerler gibi kızarmış hamur (peksimet) ve kırık buğday çorbası ile kahvaltı yapan izciler, başlarına kına yakıldıktan sonra Conkbayırı’na doğru yola çıktı. Yürüyüşün ardından izciler, Çanakkale şehitliğini gezdiler. Şehitlikte izciler, milli ve manevi duyguları hissetmenin yanında dedelerinin vatanı savunmak için canları pahasına savaştıkları toprakları tanıma fırsatı buldular.

Bu sayfa 943 kez görüntülendi.
Reklam Alanı
Mail Listesi
Derneğimiz ve web sitemiz ile ilgili değişikliklerden haberdar olmak istiyorsanız e-mail adresinizi mail listemize eklemeniz yeterli.


  İzci Sözleri  
 
İzci, tutumludur
Anasayfa | Fotoğraf Galerisi | İletişim
Web Tasarım  Web Tasarım © 2005